30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 05.08.2024 13:08

Генеральна Асамблея ООН започаткувала цей день у 2013 році, щоб привернути увагу до глобальної проблеми – сучасного рабства та важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами злочину.

Україна стала першою з країн Європи, яка ще у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми.

Торгівля людьми — це сучасна форма рабства, яка загрожує правам та свободам мільйонів людей по усьому світу. Після початку повномасштабного вторгнення рф, українці стали ще більш вразливими до цього явища.

МВС України нагадує: якщо ви або ваші близькі потрапили до рук торговців людьми, звертайтеся за допомогою за номерами гарячих ліній:

▪️ 527 — гаряча лінія з протидії експлуатації;

▪️ 0 800 500 202 або 112 або 102 — поліція;

▪️ 1547 — гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;

▪️ 116 123 або 0 800 500 335 — гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

▪️ 0 800 213 103 — контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.

❗️ Не мовчіть, якщо бачите чи відчуваєте загрозу! Ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя.